کرونای جهش یافته چه ویژگی‌هایی دارد ؟
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
شناسه : 1481
بازدید 27
روابط عمومی وزارت بهداشت یکی از جهش‌های ژنتیکی که در ویروس کرونا رخ داده است، افزایش قدرت سرایت آن است
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ایمنا
پ
پ

کیانوش جهانپور بعد از ظهر امروز سه شنبه در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در خصوص جهش ژنتیکی ویروس کرونا اظهار کرد: یکی از جهش‌های ژنتیکی که در ویروس کرونا رخ داده است، افزایش قدرت سرایت آن است.

وی افزود: لزوماً این شاخه و نوع جهش یافته کرونا در همه کشورها شناسایی نشده است و بیشتر در اروپا دیده شده است و مواردی از آنکه در کشورهای غیر اروپایی نیز شناخته شده است، افراد به اروپا سفر کرده‌اند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: طبق آخرین داده‌ها فرضیه بر این است که نوع جهش یافته ویروس کرونا در اروپا ایجاد شده است و نتیجه گردش این ویروس در اروپا جهت یافتگی آن است.

وی اضافه کرد: نوع جهش یافته ویروس کرونا لزوماً تهاجمی‌تر از قبل نشده است و حال بیماران وخیم‌تر نمی‌کند و صرفاً سرعت و قدرت انتشار آن افزایش پیدا کرده است.

جهانپور تصریح کرد: جهش یافتگی کرونا تأثیری بر روش‌ها و توصیه‌های پیشگیری از بیماری و کنترل این بیماری ندارد و همچنان توصیه‌ها از جمله شستن مکرر دست‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در هرگونه از تجمعات بر قوت خود باقی ست.

وی در خصوص لزوم استفاده همگانی جامعه از ماسک گفت: استفاده از ماسک فعلاً مصونیت و واکسنی است که در اختیار همه ما است و امیدواریم با پیوستن همه مردم به پویش من ماسک می‌زنم بتوانیم بیش از ۹۵ درصد میزان ابتلاء به این بیماری را در کشور کاهش دهیم.

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.