چرا شیلد پلاستیکی جایگزینی ایمن برای ماسک پارچه ای نیست
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
شناسه : 2334
بازدید 18
دو وسیله برای پیشگیری آزمایش هیچ یک از افرادی که ماسک استفاده کرده بودند از نظر ویروس مثبت نبود. اما آزمایش چندین نفر که از شیلد استفاده کرده بودند، مثبت شد
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

ماسک صورت در مرکز توصیه های CDC برای محافظت از خود و دیگران در برابر کرونا باقی می ماند برخی افراد به شیلدهای پلاستیکی صورت به عنوان جایگزین ماسک نگاه می کنند کارشناسان می گویند که آنها می توانند از فرد محافظت کنند. با این حال دقیقاً مشخص نیست که آنها در مقایسه با ماسک های صورت، تا چه اندازه از فرد محافظت می کنند.

کلیه داده ها و آمارها بر اساس داده های موجود در دسترس عموم در زمان انتشار هستند. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشد. از مرکز ویروس کرونای ما دیدن کرده و برای گرفتن جدیدترین اطلاعات درباره شیوع ویروس کرونا صفحه به روزرسانی های زنده ما را دنبال کنید.

اگرچه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) همچنان به استفاده از ماسک های صورت را به عنوان یکی از توصیه های اصلی خود برای جلوگیری از انتقال SARS-CoV-2 – ویروسی که باعث ایجاد کرونا می شود – توصیه می کند، برخی از افراد برای محافظت در برابر ویروس به شیلد های پلاستیکی روی آورده اند.

شیلدهای پلاستیکی صورت برخی مخالفت هایی که مردم ممکن است با زدن ماسک به علت گرم بودن و محدود کردن تنفس داشته باشند را برطرف می سازند.

این سال همچنان باقی است که آیا آنها به اندازه ماسک های صورت موثر هستند؟

همچنین آیا مواردی وجود دارد که آنها بتوانند برای ماسک صورت گزینه جایگزین قابل قبولی، مثلاً برای وقتی افراد به دلیل شرایط پیشین دچار مشکلات تنفسی هستند، باشند؟

آیا شیلدهای صورت می توانند از پخش شدن کرونا جلوگیری کنند؟

طبق گفته دکتر مایکل بی ادموند MPH ، MPA ، MBA، افسر ارشد کیفیت و افسر پزشکی همکار برای مراقبت های بهداشتی دانشگاه آیووا و استاد بالینی بیماری های عفونی در کالج پزشکی کارور دانشگاه آیووا، محافظ های پلاستیکی صورت می توانند خطر ابتلا به ویروس را کاهش دهند.

وی گفت: “به نظر می رسد مکانیسم اصلی انتقال COVID از طریق قطرات باشد.” وی افزود: “شیلدهای صورت برای پیشگیری از ورود قطرات به بینی، دهان و چشم عالی هستند، قسمت هایی از بدن که ویروس برای ایجاد عفونت به آنها وارد می شود.”

دکتر جوی هنینگسن، استادیار بالینی بخش VAMC، در دانشگاه آلاباما در دانشکده پزشکی بیرمنگام با این حال خاطرنشان کرد که “ما هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا شیلدهای صورت به تنهایی بتوانند به جلوگیری از شیوع کرونا از یک فرد آلوده کمک کند، نداریم.” وی گفت: “اما آنها ممکن است به همراه استفاده از ماسک، از فرد در برابر فرد آلوده محافظت کنند.”

شیلدهای پلاستیکی چقدر موثرند؟

در حالی که شیلدهای پلاستیکی صورت می توانند از افراد در برابر ابتلا به ویروس محافظت کنند، ما از متخصصان خود پرسیدیم که آنها در مقایسه با ماسک های صورت چقدر موثر هستند.

ادموند گفت در این مرحله، ما نمی دانیم. هیچ مطالعه ای برای مقایسه این دو منتشر نشده است. با این حال وی به مطالعه ای که هنوز منتشر نشده است اشاره کرد که نشان می دهد شیلدهای صورت می توانند محافظت بهتری نسبت به ماسک صورت در مقابل شخص بیماری که در فاصله ۲۴ اینچی از وی سرفه می کند، ایجاد نمایند.

با این وجود هنینگسن به مطالعه دیگری اشاره کرد که به دنبال شیوع کرونا در سوئیس انجام شد. در این مطالعه آزمایش هیچ یک از افرادی که ماسک استفاده کرده بودند از نظر ویروس مثبت نبود. اما آزمایش چندین نفر که از شیلد استفاده کرده بودند، مثبت شد.

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام های حاوی محتوی نامناسب ، غیر اصولی و سیاسی منتشر نخواهد شد.
  • پیام های تبلیغاتی و غیر مرتبط منتشر نخواهد شد.
  • نظرات باید در فضای این مطلب و موضوع فعالیت سایت باشد.