پیشگیری از ابتلای کودکان به کرونا
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
شناسه : 2399
بازدید 15
سلامت کودکان بسیار مهم است کودمان بخاطر سیستم ایمنی و توان ضعیف تری که نسبت به بزرگ تر ها دارند بیشتر در خطر ابتلای به کرونا هستند
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

در زمان اپیدمی کرونا توجه به بهداشت کودکان بسیار مهم است. با وجود این که اغلب کودکان ویروس کرونا را با علائم خفیف اما به دلیل این که ناقل بیماری هستند در صورت بی توجهی به مسائل بهداشتی می توانند زنجیره انتقال را به صورت گسترده افزایش دهند.

برای آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا به کوکان، باید وقت و دقت زیادی صرف کنید. اگر بیش از اندازه آنها را به شست و شوی دست ها و نزدیک نشدن به دیگران حساس کنید، با تقویت رفتارهای وسواسی ممکن است آن ها را دچار مشکل کرده و ذهنشان را آشفته کنید. بنابراین دقت در چگونگی آموزش آن ها نکته بسیار مهمی است.

با این که ویروس کرونا با خطر جدی کودکان را تهدید نمی‌کند، اما به دلایل گفته شده برای پیشگیری از ابتلای کودکان باید نکات بهداشتی زیر را رعایت کنید:

۱) کودکان را از خانه بیرون نبرید

۲) به محض ورود به خانه قبل از تماس با کودک دست هایتان را بشویید

۳) در صورت بروز هر کدام از علائم زیر در کودک، با پزشک تماس گرفته و از او مشورت بگیرید

۴) تب خفیف با گذشت سه روز و یا تب بالا

۵) اسهال خفیف طی دو روز متوالی و یا اسهال شدید

۶) استفراغ مکرر و درد شکم

۷) سرفه بدون تب بیش از سه روز و با تب شدید

۸)ضعف و بی حالی

۹) کودکانی که دارای بیماری زمینه ایی مثل آسم، نارسایی کلیه و بیماری خونی هستند در صورت شروع سرفه و یا تب، سریعا به پزشک مراجعه کنند.

هم چنین در خانه و هنگام قرنطینه، ساعاتی در روز کودکانتان را وادار به فعالیت کنید؛ چرا که بی تحرکی نیز می تواند در آن ها باعث بیماری شده و رفتار ان ها را تحت تاثیر قرار دهد.

نکته دیگری که در صحبت از ویروس کرونا با کودکان باید رعایت شود، نحوه توصیف این بیماری است؛ چرا که اگر این ویروس را بسیار وحشتناک خوانده و ذهن کودک را تحت تاثیر قرار دهید، ذهن کودک با تصویرسازی ویروس به صورت یک موجود ترسناک دچار تشویش شده و او را می ترساند. بنابراین با توجه به سن کودک، ویروس کرونا را همان قدر که هست توصیف کنید و از ترساندن کودک خود بپرهیزید.

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام های حاوی محتوی نامناسب ، غیر اصولی و سیاسی منتشر نخواهد شد.
  • پیام های تبلیغاتی و غیر مرتبط منتشر نخواهد شد.
  • نظرات باید در فضای این مطلب و موضوع فعالیت سایت باشد.