ویدیو : چرا صابون ویروس کرونا را از بین می‌برد ؟
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
شناسه : 2361
بازدید 56
آموزش تصویری داخل صابون مولکول های دو طرفه ای وجود دارد که یک انتهای آنها به آب جذب می شود و انتهای دیگر به چربی. پس وقتی مولکولهای صابون در تماس با آب و روغن قرار می گیرند، این ترکیب دو طرفه چربی ها را از هم جدا می کند
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

متن ویدیو

این شکل ویروس کرونا است. یک تکه ماده است که توسط یک پوشش پروتئین و چربی احاطه شده. ویروس ها به سادگی به جاهایی مثل دست ها می چسبند. اما وقتی شما دست‌هایتان را فقط با آب می شویید، آب فقط از روی ویروس ها حرکت می کند.

این به این دلیل است که این لایه چربی باعث می‌شود که ویروس مثل قطره‌ای از روغن رفتار کند. شما می توانید در این شبیه سازی نحوه رفتار آن را ببینید.

روغن ها، چربی های مایع هستند. وقتی شما روغن را داخل آب می ریزید چه اتفاقی می‌افتد؟ شناور می شود و ترکیب نمی‌شود.

اما حالا صابون اضافه می کنیم. می بینید که ناگهان آن روغن چرب در داخل آب حل می شود.

این به این دلیل است که داخل صابون مولکول های دو طرفه ای وجود دارد که یک انتهای آنها به آب جذب می شود و انتهای دیگر به چربی. پس وقتی مولکولهای صابون در تماس با آب و روغن قرار می گیرند، این ترکیب دو طرفه چربی ها را از هم جدا می کند. به نحوی که ذرات روغن را احاطه می کند و آنها را در آب پراکنده می کند.

اما بیایید به مولکول ویروس کرونا با آن لایه چربی که همه چیز را در بر گرفته است، برگردیم. این ویروس وقتی با صابون واکنش می دهد، آن چربی توسط صابون جدا می شود. صابون ذرات ویروس را از هم جدا می کند و آن را نابود می‌کند و سپس آب قسمت های بی ضرر باقی مانده از ویروس را آبکشی و زهکشی می کند.

اما… این تاثیر طول میکشد که اتفاق بیفتد. به طور واضح تر این کار ۲۰ ثانیه طول می‌کشد. برای اینکه نشان بدهیم چرا؛ ما این لوسیون را که نقش ویروس ها و لایه های چربی آنها را بازی می کند زیر لامپ فرابنفش نشان می دهیم که می‌درخشند.

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام های حاوی محتوی نامناسب ، غیر اصولی و سیاسی منتشر نخواهد شد.
  • پیام های تبلیغاتی و غیر مرتبط منتشر نخواهد شد.
  • نظرات باید در فضای این مطلب و موضوع فعالیت سایت باشد.