نامه شورای عالی سازمان نظام پزشکی به مردم
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
شناسه : 1329
بازدید 327
با توجه به وظعیت قرمز کرونا در کشور "ملت شریف و بزرگ ایران کشور عزیزمان روزهای سختی را سپری می‌کند، انواع و اقسام فشارهای اقتصادی، امنیتی و سیاسی خارجی، سو مدیریت‌ها و غفلت‌های داخلی، ناهنجاری‌های اجتماعی و ده‌ها چالش اساسی دیگر، اوقات تلخی را برای همگان رقم زده و از سویی دیگر بیماری کرونا، دشواری‌ها را مضاعف و عرصه را تنگ‌تر کرده است.
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

سازمان نظام پزشکی ایران با توجه به افزایش آمار ابتلاء به کرونا نامه‌ای را خطاب به مردم ایران منتشر کرده است.

متن نامه :

“ملت شریف و بزرگ ایران کشور عزیزمان روزهای سختی را سپری می‌کند، انواع و اقسام فشارهای اقتصادی، امنیتی و سیاسی خارجی، سو مدیریت‌ها و غفلت‌های داخلی، ناهنجاری‌های اجتماعی و ده‌ها چالش اساسی دیگر، اوقات تلخی را برای همگان رقم زده و از سویی دیگر بیماری کرونا، دشواری‌ها را مضاعف و عرصه را تنگ‌تر کرده است.

فرزندان خدوم شما در حوزه سلامت همانند دوران جنگ تحمیلی و وقوع بلایای طبیعی هم اکنون نیز با وجود کم لطفی‌ها و حتی جسارت‌های بی سابقه و علیرغم عزادار بودن همکاران جانباخته و هموطنان عزیز خود در راه مقابله با کرونا و دلشکسته و مغموم از توهین‌ها، هتک حرمت‌ها و حتی ضرب و شتم کادر مراکز درمانی؛ با جانفشانی و ایثارگری به صورت شبانه روزی به خدمت صادقانه مشغولند و تاکنون در این راه شاهد پرپرشدن حدود ۱۲۰ نفر از بهترین دوستان خود بوده‌اند. مرگ فجیع و اسفناک عزیزانمان در حادثه مرکز درمانی سینای اطهر نیز قلوب آنان را مالامال اندوه و غم کرده است.

برادر و خواهر گرامی، اکنون حدود شش ماه از درگیری کادر بهداشت و درمان با بلای بزرگ کرونا می‌گذرد، فعالیت طاقت فرسای شبانه روزی در مراکز بهداشتی و درمانی روح و جسم آنان را فرسوده کرده و بدتر از آن نگرانی و اضطراب در خصوص افزایش مجدد ابتلای هموطنانمان به این بیماری، آنان را خسته‌تر کرده است.

عزیزان گرانسنگ، ما اعضای شورای عالی نظام پزشکی به عنوان نمایندگان جامعه بزرگ پزشکی ایران ضمن آرزوی صحت و سلامتی کامل برای یکایک شما هموطنان گرامی بر رعایت موارد زیر تأکید می‌کنیم:

۱- مشارکت و همکاری عموم مردم شرط اساسی کنترل همه‌گیری کرونا است. استفاده همگان از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، عدم برگزاری اجتماعات (مراسم عزاداری، جشن و..) و رعایت سایر توصیه‌های بهداشتی ضرورتی حیاتی و سرنوشت ساز برای پیشگیری از بیماری و مرگ عزیزانمان است.

۲- تنها و تنها راه برون رفت از شرایط وخیم فعلی؛ حفظ آرامش، تفاهم، همبستگی، آگاهی و افزایش اعتماد عمومی است که باید در گفتار و رفتار تمامی اقشار جامعه به ویژه دولتمردان تجلی یابد.

۳- علی‌رغم عدم انسجام و آینده‌نگری لازم در سیاستگذاری‌های مربوط، مجدداً” بر رعایت توصیه‌ها و نکات بهداشت فردی و اجتماعی به صورت کامل توسط مردم تاکید می‌کنیم، امری که می‌تواند از بروز یک فاجعه ملی به علت شیوع و مرگ و میر مضاعف بیماری کرونا جلوگیری کند.

۴- ملت عزیز ایران پزشکان، پرستاران و سایر فرزندان شما در حوزه بهداشت و درمان با تمام توان تلاش می‌کنند تا به بهترین نحو خدمت کنند، اما در کمال تعجب مشاهده می‌کنند که عده معدودی ناآگاه، با اسائه ادب، توهین و تهدید و اعمال خشونت زخم‌های بسیار عمیقی بر دل‌های آزرده آنان وارد می‌کنند. حداقل انتظار این است که با تأسی به فرهنگ کهن ایرانی و آموزه‌های دینی با تأمین امنیت و رعایت حرمت سپیدپوشان فداکار عرصه سلامت و با فراهم آوردن فضایی آرام و انگیزه بخش، مدافعان سلامت را در ارائه بهتر خدمات و کمک بیشتر به همنوعانمان یاری کنید.

شورای عالی نظام پزشکی کشور”

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.