مواظب کلاهبرداران در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باشید

مواظب کلاهبرداران در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باشید

03:00170

مشکلات اقتصادی همیشه زمینه آسب پذیر بودن افراد می گردد و در این میان هستند کسانیکه با سو استفاده از فضای موجود سعی در کلاه برداری با روش های گوناگون را دارند . در اینجا به چند مورد بسیار پرکاربرد اشاره و از شما تقاضا داریم تنها با عقل و منطق خود به تیترهای پر زرق و برق توجه کرده و ابدا طمع نکنید .

۱- ادد بزن پول بگیر : این روش که یک متد نسباتا قدیمی شده ولی با اینحال همچنان قربانیان بیشماری دارد . عنایت داشته باشید مثلا کدام انسان عاقلی به شما در برابر عضو کردن ۱۰۰ نفر ۱۰ میلیون تومان پول می پردازد ؟ ارزش ریالی هر عضو در تلگرام شاید تنها یک ریال باشد یعنی از تعدد اعضا به نسبت بسیار بالا ، ادمین های کلاهبردار ضمن وعده های دروغ ، اقدام به نمایش فیش های تقلبی که همگی با فتوشاپ درست شده می کنند و در جواب به اعضایی که اضافه کرده اید دائما شما را سر می گردانند . هرکجا تیتری مبنی بر ادد بزن پول بگیر دیدید فقط از کنارش رد شده گول این تبلیغات مجرمانه را نخورید .

۲-سرمایه گذاری در سایت روزانه ۲۰ درصد و ماهیانه ۶۰۰ درصد : شاید باورتان نشود ولیکن با همین تیتر غیر عقلانی و بسیار خنده دار هستند افرادیکه متاسفانه هرچه دارند و ندارند را گذاشته و همان سرمایه نداشته شان نیز از کف می رود . اولا هیچ اقتصادی در جهان وجود ندارد که بتواند در ماه بشما ۶۰ درصد سود روز شمار بدهد چه برسد به ۶۰۰ درصد . این یعنی شما امروز ۱ میلیون تومان می دهید و سر ماه بشما ۶۰۰ میلیون تومان می پردازند . نکته مهم استفاده از درگاه های پرداخت رمز دیجیتال است . یعنی از شما می خواهند تا با افتتاح حساب در یک کیف پول رمز دیجیتال ، با پول خود ارز های مثل بیت کویین را خریده و به کیف پول آنها منتقل کنید . نکته کار همینجا است . لازم است بدانید درگاه های واریز و انتقال ارزهای دیجیتال ابدا قابل ردیابی نبوده و در صورت کلاهبرداری هیچکس در دنیا نمی تواند بشما نشان دهد که ارز شما به حساب چه کسی واقعا رفته است و قابل پیگیری و شکایت هم نیست . خاصیت کیف پول های دیجیتال همین است . بشما یک آدرس اصطلاحا وریفای شده می دهند که تنها نکته آن قابل دریافت بودن ارزها می باشد یعنی علامت سبز فقط نشانگر فعال بودن کیف پول است و نه اعتماد و هیچ چیز دیگری . پس عقل سلیم خود را بکار گرفته و گول هیچ شخصی را در این زمینه نخورید .

همه شرایط سختی را سپری می کنیم ولی باید آگاه بوده و مواظب دارایی و اقتصاد خود و خانواده مان باشیم . می توانیم با کسب هنرهای جدید و بالا بردن توانمندی هایمان و روی آوردن به کسب و کارهای دورکاری و توکل به خداوند متعال و پشتکار ، روز های بهتری را به ارمغان بیاوریم .

منبع
محتوی اختصاصی
لینک کوتاه
https://setadcorona.com /?p=3980

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند