مگر نه اینکه حفظ سلامت و جان مردم، وظیفه حاکمیت است؟

محمد حسین روشنک: مگر نه اینکه حفظ سلامت و جان مردم، وظیفه حاکمیت است؟

02:03320

🔸امروز توفیق حضور در صحن‌های حرم مطهر امام مهربانی‌ها کسب شد.
بحمدالله در داخل صحن‌ها، شرایط مقابله با کرونا و رعایت توصیه‌های بهداشتی خوب بود. من هم لباس خدمت به تن داشتم و با دقت به موضوعِ الزامات مقابله با کرونا، توجه می‌کردم.
و به نزد معدود افرادی که ماسک نداشتند میرفتم و از جیبم، ماسک به آنها می‌دادم.

🔹در این میان، به پنچ نفر از افرادی که با ظاهری متدین، ماسک نداشتند، مراجعه کردم و ماسک تعارف کردم، در پاسخ با پرخاش و توهین آن افراد مواجه شدم که می‌گفتند: «این بازی‌ها را بگذارید کنار! این کارهای شما توهین به امام رضا (ع) است.»
ناراحت نشدم و ادامه دادم: «من نوکر و کوچک شما هستم، برای سلامتی خودتان و دیگران، در صحن و سرای امام رضا (ع) ماسک بزنید.» که مجددا همان رفتار ایشان تکرار شد و یک نفر از آنها با صدای بلندتر داد می‌زد: «شما‌ ها خیانت کرده‌اید که درب‌های حرم را بسته‌اید.» و حرف‌های دیگری که نمیتوانم بنویسم نیز زدند.
باز هم ناراحت نشدم و از ایشان خواهش کردم.

🔹در این زمان روحانی محترمی با چهره و لباس علمایی، بدون ماسک به آن چند نفر اضافه شد، با این تصور که آن روحانی محترم کمک خواهد کرد تا آن افراد ماسک بزنند، ضمن ارائه ماسک به وی، خواهش کردم و گفتم: «استاد عزیز، شما از این دوستان خوب بنده بخواهید برای سلامتی زائرین مولا امام رضا (ع) ماسک بزنند.» متاسفانه با برخورد عجیبی مواجه شدم. ایشان ماسک را از من گرفت، زیر پا انداخت و با کفش روی آن مالید و به همه باور‌های من توهین کرد.
اشکم درآمد به آرامی و بدون ناراحتی گفتم: «مگر شما از مکتب انگلیس پیروی می کنید که توصیه های نظام و مقام معظم رهبری را رعایت نمی کنید؟»
یک نفر از آنها به سمتم حمله کرد ولی همان فرد روحانی، جلوی او را گرفت.

🔸از صحن خارج شدم با خودم گفتم مگر نه اینکه حاکمیت موظف به حفظ سلامتی و جان و آبروی جامعه است؟
چرا دولت از مقام معظم رهبری تقاضا نمی‌کند شرایط ویژه مقابله با کرونا، مانند حکومت نظامی سلامت، اعلام کنند تا برابر مقررات آن شرایط، این امکان ایجاد شود که با تعداد اندک قاتلان مردم که مقابله با کرونا را جدی نمی‌گیرند، بخصوص آنان که تا دیروز در محافل خانگی و خصوصی و امروز با عدم رعایت مقررات مقابله با کرونا، بویژه نزدن ماسک در انظار مردم، ایجاد دردسر برای نظام را دنبال می‌کنند، برخورد شود.

 

(سی و هشتمین یادداشت کرونایی)
🖌محمد حسین روشنک
دبیر ستاد پشتیبانی مردمی مقابله با کرونای خراسان رضوی
۲۶ آبان ۹۹

منبع
محتوی اختصاصی
لینک کوتاه
https://setadcorona.com /?p=4242

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند