محافظت از چشم ها  و نقش آن در برابر کرونا
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
شناسه : 1465
بازدید 145
نتایج تحقیقات جدید محافظت از چشم‌ها ممکن است برای افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند و خطر ابتلاء به بیماری کرونا در آن‌ها بیشتر از سایرین است، بسیار مؤثر باشد
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ایمنا
پ
پ

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا به کارکنان مراقبت بهداشتی که در مناطق دارای شیوع بالای ویروس کرونا مشغول به کار هستند، توصیه می‌کند از چشم‌ها، بینی و دهان خود با استفاده از عینک‌های محافظ یا شیلدهای صورت محافظت کنند.

گروهی از پژوهشگران با حمایت سازمان جهانی بهداشت، نتایج ۴۴ مطالعه در ۲۶ کشور و ۶ قاره که از ماه مارس تا ماه مه سال ۲۰۲۰ انجام شده بود را بررسی کردند. نتایج بررسی‌های آن‌ها نشان داد رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بیشترین نقش را در کاهش انتقال ویروس کرونا دارد و محافظت از چشم‌ها نیز خطر ابتلاء به این بیماری را تقریباً بین ۶ تا ۱۶ درصد کاهش می‌دهد. به گفته محققان، محافظت از چشم‌ها ممکن است برای افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند و خطر ابتلاء به بیماری کرونا در آن‌ها بیشتر از سایرین است، بسیار مؤثر باشد. انجمن متخصصان چشم آمریکا قبلاً نیز اعلام کرده بودند که عینک آفتابی و حتی عینک طبی می‌تواند از چشم‌ها در برابر ورود قطره‌های آب دهان دیگر افراد محافظت کند. به گفته این انجمن، از آنجایی که ممکن است ویروس کرونا از قسمت بالا، پایین، یا کناره‌های عینک وارد چشم افراد شود، استفاده از عینک به طور قطعی نمی‌تواند از چشم‌ها در برابر نفوذ ویروس محافظت کند.

محافظت از چشم ها در برابر کرونا
محافظت از چشم ها در برابر کرونا

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.