مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر رسید
۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
شناسه : 638
بازدید 29
آمار کرونا کشور براساس جدیدترین بررسی های آزمایشگاهی؛ تست کرونای ٢۴۴۵ نفر مثبت شد.
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
پ
پ

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس جدیدترین بررسی های آزمایشگاهی؛ تست کرونای ٢۴۴۵ نفر مثبت شد.

دکتر سیما سادات لاری با اعلام این خبر افزود: از دیروز تا امروز ٣ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ٢٣۴ مورد بستری شدند.

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ١٢١ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ٨۶٣ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: خوشبختانه تاکنون ١۶٩ هزار و ١۶٠ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی در ادامه با اعلام این که ٢٨۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، افزود: تاکنون یک میلیون و ۴٧۵ هزار و ٣٣١ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

دکتر لاری با بیان این که در استان های خوزستان، آذربایجان غربی و هرمزگان، موارد بستری بالاتر از بقیه استان ها است، افزود: در استان خوزستان با کاهش میزان فوتی مواجهیم و در استان فارس بستری ها افزایش داشته و در استان های کرمانشاه، گلستان، کرمان، بوشهر و همدان، شاهد کاهش قابل ملاحظه میزان بستری ها بوده ایم.

وی در پایان گفت: در مجموع شاهد کاهش میزان بستری در کل کشور هستیم.

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.