فقط ۲ درصد بهبودیافتگان کرونا پلاسما اهدا کرده‌اند

لطفا پس از بهبودی کرونا، پلاسما خون تان را اهدا کنید

01:24260

سیما سادات لاری، اظهار داشت: استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان کرونا یکی از روش‌های درمانی برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها است و تزریق آن در ابتدای بیماری می‌تواند در جلوگیری از بدحال شدن بیماران مؤثر باشد.

وی افزود: میزان مراجعه برای اهدای پلاسمای بهبودیافتگان از ابتدای اردیبهشت تا ۲۹ آبان ۹۹ در کل کشور ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر بوده است که از این میزان مراجعه، ۱۱ هزار و ۲۷۰ واحد پلاسما جمع‌آوری شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تاکنون فقط ۲ درصد از بهبودیافتگان کرونا جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کرده اند.

وی با تاکید بر پایین بودن آمار اهدای پلاسمای بهبود یافتگان بیماری، تصریح کرد: این در حالی است که تمامی پروتکل‌های بهداشتی در مراکز انتقال خون سراسر کشور رعایت می‌شود و تمامی وسایل و تجهیزات استفاده شده در پروسه اهدای خون و پلاسما استریل و یکبار مصرف است.

لاری ادامه داد: هم‌اکنون در ۲۵ استان کشور در مراکز انتقال خون، پلاسمای بهبودیافتگان دریافت می‌شود. در تهران بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسما می‌توانند به مرکز انتقال خون استان واقع در خیابان وصال شیرازی و مرکز نوآوری سازمان انتقال خون در جنب برج میلاد مراجعه کنند و به کمک مبتلایان به بیماران بشتابند.

منبع
محتوی اختصاصی
لینک کوتاه
https://setadcorona.com /?p=4405

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند