عرضه ماهی در قایق‌ها و خیابان‌های بندرعباس ممنوع شد
۰۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
شناسه : 551
بازدید 42
ممنوعیت عرضه ماهی در قایق شیلات هرمزگان باید شرایط استقرار قایق‌های صیادی را در داخل اسکله صیادی پشت شهر بندرعباس فراهم کند و خروج قایق با ماهی از اسکله ممنوع شود
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

عزیزاله کناری در جلسه بررسی مشکلات بازار ماهی فروشان عمده بندرعباس افزود: شیلات هرمزگان باید شرایط استقرار قایق‌های صیادی را در داخل اسکله صیادی پشت شهر بندرعباس فراهم کند و خروج قایق با ماهی از اسکله ممنوع شود.

وی گفت: از طرفی نیز شهرداری بندرعباس درصورت مشاهده قایق‌هایی که در خیابان اقدام به عرضه غیربهداشتی ماهی می‌کنند بایستی نسبت به توقیف قایق‌ها اقدام کند.

کناری تاکید کرد: شیلات اجازه صید را به چنین قایق‌هایی که این تخلف را مرتکب می‌شوند ندهد.

وی با اشاره به خطراتی که شیوع کرونا، عمده فروشان و خرده فروشان ماهی را تهدید می‌کند؛ تصریح کرد: باتوجه به انتقال بازارماهی فروشان به مکان جدید، عمده فروشان هم که از داخل خانه‌ها و کوچه‌ها و… اقدام به عرضه ماهی می‌کردند بصورت موقت به داخل یکی از سوله‌های داخل اسکله صیادی بندرعباس منتقل شده و اماکن قبلی مسدود می‌شوند.

فرماندار بندرعباس افزود: برای بهره برداری از سوله مزبور، بهره بردار اسکله، فضای سوله را بصورت اجاره در اختیار عمده فروشان ماهی قرار می‌دهد و از محل درآمد مربوطه، محیط سوله را با نظر مسئولان بهداشت آماده سازی می‌کند تا تمامی امکانات عمده فروشان، امکان استقرار در آنجا را داشته باشند.

به گفته وی جهت اجرای سالن پاچال و محل عرضه ماهی توسط عمده فروشان اصلی، پیرو مکاتبات قبلی باشیلات، مقرر شد شیلات در پیگیری رفع مشکل زمین مزبور تسریع کرده تا عملیات احداث مجتمع سریع‌تر انجام شود.

کناری از ممنوعیت ورود افراد فاقد ماسک به داخل اسکله صیادی بندرعباس خبرداد و خاطرنشان کرد: بایستی عرضه ماسک در ورودی اسکله نیز انجام شود.

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.