شدت انتقال بیماری کرونا در استان بوشهر بالا رفته است
۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
شناسه : 457
بازدید 39
شدت بیماری کرونا در بوشهر دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: سرعت رشد و شیب بیماری در استان بوشهر تند و شدت انتقال بالا رفته و تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید شیب بیماری شکسته شود.
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ
شدت انتقال بیماری کرونا در استان بوشهر بالا رفته است
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: سرعت رشد و شیب بیماری در استان بوشهر تند و شدت انتقال بالا رفته و تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید شیب بیماری شکسته شود.

سعید کشمیری ظهر یکشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توان شیب بیماری کرونا را شکست.

وی تصریح کرد: آب و هوا، استفاده از کولر و تجمع در فضای سربسته، کوچک، کم‌حجم، رعایت نکردن پروتکل‌های ابلاغی در بازار، شرکت در دورهمی‌ها و مراسم‌های عروسی و ختم در فضای سربسته ازجمله عوامل شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر است.

کشمیری بابیان اینکه با بروز برخی رفتارها و بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی موجب مرگ عزیزان و دوستان خود نشویم تصریح کرد: هر وقت موارد مثبت زیاد شد موارد بستری و بدحالی بیماران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بستری بودن ۲۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بوشهر که تعدادی از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند گواهی بر این مدعا است.

وی با بیان اینکه اعمال محدودیت‌ها تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا نیست تأکید کرد: آنچه در مقابله با ویروس کرونا مهم است رفتار مردم در بعد از پایان محدودیت‌هاست که اگر موارد بهداشتی رعایت نشود دوباره به جای اول بازمی‌گردیم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: اگر بالای ۷۰ درصد جامعه از ماسک استفاده کنند، بیماری خیلی سریع کاهش می‌یابد و شاهد پیک دوم نخواهیم بود.

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.