سردرد در پیشانی و درمان آن

سردرد های ناحیه پیشانی را جدی بگیرید

03:00230

علل سردرد پیشانی

دلایل بسیاری برای ابتلا به سردرد جلوی سر یا سردرد پیشانی وجود دارد. برخی از دلایل جزو شرایط محیطی بوده و برخی دیگر حاکی از تعدادی شرایط زمینه ای است. برخی از دلایل معمول برای ابتلا به این حالت عبارتند از:

خستگی چشم

این عامل یکی از شرایطی است که در دهه های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و استفاده طولانی مدت از ابزار های الکترونیکی باعث بروز سردرد پیشانی می گردد. خستگی چشم ناشی از قرار گرفتن طولانی در معرض نور بسیار بالای این ابزارآلات می باشد و می تواند فشاری را در پشت چشم ایجاد نموده و در مواردی به سردرد پیشانی یا جلوی سر منتهی گردد. در کنار خستگی چشم برخی از بیماری های چشمی نیز ایجاد کننده درد پیشانی می باشند مانند گلوکوما.

سینوزیت

عفونت های سینوسی یک از شایع ترین دلایل برای ایجاد این چنین سردردهایی می باشد.
البته باید به این نکته اشاره نمود که علاوه بر معمول ترین دلیل برای سردرد پیشانی، یکی از دردناک ترین آن ها می باشد که می تواند به مدت طولانی تری نسبت به سایر دلایل افراد را به خود درگیر نماید.

سردرد های میگرنی، میگرن

سردردهای میگرنی به نوبه خود می توانند آن چنان قوی بوده و نواحی مختلفی از سر از جمله درد پیشانی را ایجاد نمایند.
علت اصلی ایجاد میگرن در افراد هنوز به طور قطع مشخص نشده است اما مبتلایان به سردردهای میگرنی ممکن است در هر شرایطی مانند تجربه بوی ناخوشایند، نور شدید و تغییرات سطح هورمونی دچار این دردهای بسیار شدید گردند. این دردها اغلب یک طرف سر را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد و در برخی از موارد قبل از آغاز با علائم هشدار دهنده آئورا می توانند همراه گردند.

سردرد تنشی

حالت تنش و کشیدگی در عضلات ناحیه سر می تواند به چنین سردردی بیانجامد. سردردهای تنشی معمولا از دردهای شدید و لحظه ای بالایی برخوردارند. سردرد های تنشی معمولا به دلیل خستگی بیش از اندازه، قرار گرفتن در شرایط استرس آور و یا حتی کم آبی بدن ایجاد می شوند.

علائم سردرد پیشانی

بسته به علت ایجاد کننده سردرد پیشانی ، علائم نیز ممکن است دست خوش تغییراتی گردد به عنوان مثال در مبتلایان به سینوزیت، معمولا این حالت با آبریزش بینی و گرفتگی گلو، خلط چرکی، سرفه های مداوم و یا تب همراه می گردد که در برخی از موارد به دنبال قرار گرفتن در آب هوای سرد و مرطوب و یا سرماخوردگی های عفونی ایجاد می شود.

سردرد میگرنی در برخی موارد می توان آنچنان آزار دهنده باشد که علائم گوارشی مانند تهوع و استفراغ برای فرد به وجود بیاید.

درمان سردرد پیشانی

همان طور که گفته شد گزینه های درمانی نیز بسته به علت درد قسمت پیشانی انتخاب خواهند شد. سر درد جلوی سر به علت خستگی چشم یا سردرد تنشی معمولا با استراحت کردن بهبود می یابند. در موارد سینوزیت نیز ممکن است درمان های آنتی بیوتیکی تجویز شوند.

منبع
محتوی اختصاصی
لینک کوتاه
https://setadcorona.com /?p=3448

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند