تکذیب تعطیلی یک هفته‌ای مشهد
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
شناسه : 1004
بازدید 51
مشهد تعطیل نیست مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تکذیب خبر تعطیلی یک هفته ای مشهد، گفت: استاندار خراسان رضوی و ستاد پیشگیری از کرونا در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند.
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تکذیب خبر تعطیلی یک هفته ای مشهد، گفت: استاندار خراسان رضوی و ستاد پیشگیری از کرونا در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند.

حمیدرضا رحیمی با تکذیب تعطیلی یک هفته‌ای مشهد، گفت: خبری که رسانه‌ها امروز به نقل از من در خصوص تعطیلی یکه هفته‌ای مشهد منتشر کردند، صحت ندارد.

وی بیان کرد: برای تعطیلی شهر و اعمال محدودیت‌ها اختیار ویژه‌ای نداریم و استاندار خراسان رضوی و ستاد پیشگیری از کرونا در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تاکنون تنها محدودیتی که برای استان خراسان رضوی اعلام شده، از سوی دکتر حریرچی، معاون وزیر بهداشت بوده که شامل تعطیلی تجمعات فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و مراکز آموزشی شامل مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز تفریحی و ورزشی می‌شود.

وی با اشاره به افزایش تعداد مراجعان سرپایی کرونا در روزهای اخیر، گفت: روزانه بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ بیمار کرونایی در مشهد داریم و از ۵۰۰ نمونه‌ای که در سطح شهر به‌صورت سرپایی به مراکز بهداشت مراجعه می‌کنند و از آن‌ها نمونه گرفته می‌شود، تقریباً ۴۰ درصد تست‌ها مثبت می‌شود، این آمار علاوه بر تعداد افرادی است که در بیماستان‌ها بستری می‌شوند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی تخت در بیمارستان‌ها به‌صورت آماده وجود دارد و مشکلی در این رابطه وجود ندارد، بیان کرد: امکانات ما به اندازه امکانات اسفند و فروردین آماده هستند ولی اینکه مردم با این پیش فرض که بیمارستان‌ها دارای ظرفیت هستند، بخواهند نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی بی‌تفاوت باشند، کار درستی نیست.

وی با بیان اینکه تنها کاری که باید انجام شود، در حوزه پیشگیری است و تحقق این امر نیازمند کمک مردم است، اظهار کرد: باید در سطح مراکز بهداشتی مردم را غربالگری کنیم و بیماران را داخل منزل قرنطینه کرده و آموزش‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهیم تا به هیچ عنوان کار بیماران به بیمارستان و بستری نرسد.

رحیمی بیان کرد: با توجه به اتفاقاتی که روی داده و بنابر اعلام ستاد ملی کرونا، محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد، از همین‌رو از مردم خواسته می‌شود با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کمک کنند تا در آینده‌ای نزدیک شرایط را به حالت عادی بازگردانیم.

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.