تاثیر فاصله فیزیکی بر روی انتقال کرونا
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
شناسه : 2349
بازدید 38
تحلیل پروتکل های بهداشتی به گفته محققان، کشورهای دارای هرگونه سیاست فاصله گذاری اجتماعی، نسبت به کشورهای فاقد این سیاست با کاهش قابل توجهی میزان انتقالات همراه بوده اند
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

سیاست های حفظ فاصله فیزیکی که در ۴۶ کشور انجام شده است، از ابتلای ۱٫۵۷ میلیون مورد کووید-۱۹ طی یک دوره دو هفته ای جلوگیری می کند، که با کاهش ۶۵ درصدی ابتلای  موارد جدید همراه است.

طبق ادعای محققان، مانند محققان هندی، اجرای سیاست‌های فاصله فیزیکی در سطح ملی با کاهش قابل‌توجه انتقال ویروس سارس-کووید-۲ که موجب ویروس کرونا می شود، همراه است و میزان انتقال اجتماعی را کاهش می‌دهد.

محققان بر مزایای قابل توجهی که می تواند با حفظ فاصله فیزیکی اجتماعی حاصل می شود تأکید دارند.

راگو کالوری، استاد دانشگاه مرکز سرطان اندرسون تگزاس در ایالات‌متحده، گفت:  “از تجزیه و تحلیل داده های ما مشخص شد که حفظ فاصله اجتماعی می تواند تأثیر زیادی بر نرخ انتقال داشته باشد.”

محققان با تجزیه و تحلیل اثرات سیاست‌های فاصله گذاری اجتماعی در سطح جهانی، توانستند اطلاعات کافی ۴۶ کشور دارای سیاست‌های فاصله گذاری اجتماعی ملی، ۷۴ کشور بدون چنین سیاست‌هایی و ۱۴ کشور با سیاست‌های منطقه‌ای را کسب کنند.

طبق اظهارات محققان، این داده ها نشان دادند که پس از اجرای سیاست ملی فاصله گذاری اجتماعی در مقایسه با کشورهایی که دارای سیاست های منطقه ای هستند یا کشورهایی که در بازه زمانی همسان چنین سیاست هایی را ندارند، کاهش قابل توجهی در انتقال مشاهده شده است.

آنها اظهار داشتن که اختلاف معنی داری بین کشورهای دارای سیاست های منطقه ای و کشورهای فاقد سیاست های فاصله گذاری اجتماعی مشاهده نشده است.

به گفته محققان، کشورهای دارای هرگونه سیاست فاصله گذاری اجتماعی، نسبت به کشورهای فاقد این سیاست با کاهش قابل توجهی میزان انتقالات همراه بوده اند، و کشورهایی که دارای سیاست های ملی هستند، این میزان کاهش بیشتری نسبت به کشورهای دارای سیاست های منطقه ای داشته است.

طبق اظهارات آن ها، همبستگی قوی بین کاهش تحرک و کاهش انتقال ویروس وجود دارد که بر اهمیت اقدام افرادی بر حفظ فاصله گذاری اجتماعی جهت جلوگیری از انتقال مؤثر ویروس تأکید دارد.

طبق گفته کلوری، ” مدرک روشنی مبنی بر این وجود دارد که اقدامات فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند در کل اثرات بزرگی بر کاهش انتقال سارس-کووید-۲ داشته باشد و ما افراد را تشویق می‌کنیم که فاصله گذاری اجتماعی را برای کمک به کنترل گسترش عفونت تمرین کنند.”

وی گفت: ” ما معتقدیم که این داده‌ها، شواهد مفیدی را برای مسئولان و سیاست گذاران بهداشت عمومی در هنگام تنظیم معیارهای آینده برای کاهش انتشار ویروس کرونا در جوامع آن ها، فراهم خواهند کرد.”

محققان تایید دارند که این مطالعه با اتکا به تست مستقیم کرونا، که ممکن است میزان شیوع آن را کم تر ارزیابی کند، تعریف شده‌است.

آن‌ها همچنین بر گسترش نرخ‌های انتشار پس از اجرای سیاست‌های فاصله گذاری اجتماعی به عنوان یک کنترل داخلی برای عوامل متعدد اضافی که احتمالا در گسترش نرخ‌ها نقش دارند، تمرکز کرده اند.

نظرات شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام های حاوی محتوی نامناسب ، غیر اصولی و سیاسی منتشر نخواهد شد.
  • پیام های تبلیغاتی و غیر مرتبط منتشر نخواهد شد.
  • نظرات باید در فضای این مطلب و موضوع فعالیت سایت باشد.