برپایی تجمعاتی مانند عروسی و ترحیم از نقاط ضعف و پاشنه آشیل مقابله با کرونا در کشور است
۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
شناسه : 641
بازدید 36
پاشنه آشیل مقابله با کرونا طی سه ماه گذشته برگزاری مراسم جشن و عروسی از یک طرف و هم چنین مراسم ترحیم متوفیان از طرف دیگر در کشورمان رشد چشمگیری داشته است
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

دکتر ایرج حریرچی روز سه شنبه در سفر خود به مشهد در گفت وگو با خبرنگاران افزود: طی سه ماه گذشته برگزاری مراسم جشن و عروسی از یک طرف و هم چنین مراسم ترحیم متوفیان از طرف دیگر در کشورمان رشد چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: ما با  دوگانه تامین معیشت و تامین سلامت مردم به طور همزمان مواجه هستیم و در این راستا حداکثر تلاش دولت و وزارت بهداشت افزایش معیشت و رونق اقتصاد است و هدف این است که حداکثر فعالیت‌های اقتصادی با حداقل تجمعات و اجتماعات برگزار شود.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: متاسفانه هم اکنون یک سری تجمعات غیر ضروری در جامعه مانند مراسم جشن و ترحیم در حال برگزاری است که تاثیر اقتصادی ندارد و برپایی آنها نیز ضرورتی نیست. 
دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به مشهد و استان خراسان رضوی دیشب ضمن بازدید از روند اجرای اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حرم مطهر رضوی، در نشست ستاد استانی پیشگیری از کرونا در خراسان رضوی نیز شرکت کرد.

معارفه و تودیع رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه  امروز با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در این شهرستان برگزار شد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۰۹ هزار و ۹۷۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۹ هزار و ۸۶۳ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۱۶۹ هزار و ۱۶۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

“پاندمی کرونا” تاکنون در سطح جهان ۹ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۹۶ نفر را بیمار کرده و جان ۴۷۱ هزار و ۵۱۶ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. چهار میلیون و ۸۶۸ هزار و ۳۰۰ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۳۶۳ هزار و ۵۷۲ بیمار کرونا و ۱۲۲ هزار و ۲۸۹ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشورهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.