آمار کرونا در مشهد ۲ برابر شده است
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
شناسه : 1007
بازدید 40
افزایش دو برابری آمار کرونا در مشهد افزایش قابل توجه آمار کرونا، زنگ خطری جدی برای ما است
ارسال توسط : نویسنده : تحریریه منبع : ستاد کرونا
پ
پ

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی با اشاره به دوبرابر شدن آمار مربوط به کرونا نسبت به ماه گذشته، گفت: افزایش قابل توجه آمار کرونا، زنگ خطری جدی برای ما است.

محمدحسین بحرینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تشریح وضعیت استان در موضوع کرونا کار ساده ای نیست، گفت: طی ۲۰ روز گذشته افزایش قابل توجهی هم از منظر بستری بیماران کرونایی، بستری در آی‌سی‌یو و فوتی‌ها داشته‌ایم که این موضوع زنگ خطر جدی برای ما محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر ما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم، به روزهای بدتری دچار می‌شویم، اظهار کرد: در نوبت اول حمله این ویروس، هم مسئولان و هم مردم همت کردند و باعث شد تا موفق شویم تا آن مقطع را پشت سر بگذاریم.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی در خصوص آخرین آمار ابتلاء در مشهد و استان، گفت: تعداد بستری‌ها در ۱۰ خردادماه ۳۳۰ نفر بود که این آمار در ۱۰ تیرماه تقریباً دو برابر شده است.

وی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت دست را از جمله راه‌های جلوگیری از ابتلاء به ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: استفاده از ماسک محدودیت نیست بلکه محدودیت به تعطیلی کسب و کارها اطلاق می‌شود. وقتی پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود، اعمال ضوابط جدید بالااجبار باید وجود داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص وضعیت تخت‌های بستری، گفت: در مقطع قبلی کرونا، بزرگترین و مجهزترین بیمارستان مشهد را خالی کردیم و به بیماران کرونایی اختصاص دادیم و با فروکش کردن موقت کرونا، بیمارستان به حالت عادی برگشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در بحث بستری نداریم، ادامه داد: عدم رعایت مردم از یک سو و حمله مجدد ویروس در دنیا باعث شد دوباره بیمارستان ۶۱۰ را خالی کرده و به بیماران کرونایی اختصاص دهیم.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی در انتها ابراز امیدواری کرد که با رعایت مسائل بهداشتی تخت‌ها همیشه خالی بماند.

نظرات شما

دیدگاهها بسته است.